Instalacja oraz korzystanie ze Storj GUI

1. Instalacja

Instalacja sprowadza się do pobrania i uruchomienia instalatora odpowiedniego dla używanego przez Ciebie systemu operacyjnego. Instalator możesz znaleźć na Githubie.

2. Konfiguracja

Konfiguracja sprowadza się do wpisania adresu portfela w pierwsze pole, wybrania lokalizacji, w której Storj ma zapisywać pliki oraz określenia jak dużo przestrzeni może zająć.

Klikając zielony przycisk, znajdujący się w prawym, górnym rogu, możesz dodać kolejną lokalizację. Będzie ona miała osobne miejsce na dysku i będziesz mógł określić inny adres portfela. Ta opcja jest szczególnie przydatna, jeśli masz w komputerze kilka dysków.

3. Uruchomienie

Udostępnianie miejsca rozpoczynamy przyciskiem START.

4. Użytkowanie

Rzeczą o której musisz pamiętać jest aktualizacja programu. Przy uruchomieniu zostanie wyświetlony komunikat, jeśli nowa wersja jest dostępna do pobrania. Jest to bardzo istotne, ponieważ używając nieaktualnej wersji możesz nie dostać wypłat.

Kolejną rzeczą, o której musisz pamiętać jest częste sprawdzanie okna aplikacji. Powszechnie znany jest błąd WSOD (White Screen Of Death) powodujący wybielenie okna aplikacji i wstrzymanie jej działania. W przypadku wystąpienia takiego zjawiska należy uruchomić program ponownie.